Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Seminerimi sundum, daha sonra ne yapmalıyım?
Seminer dosyanızı Ensitümüz internet sayfasında verilen (Ana sayfada bulunan önemli tarihler kısmında) mail adresine göndermelisiniz.

Harç Ücretlerini nasıl ödeyebilirim?
T.C. İş Bankası Şubelerinden veya Bankamatikten ya da internet bankacılığından (öğrenci numaraları hesap numaralarıdır) öğrenim ücretlerinizi ödeyebilirsiniz.

Uzaktan eğitim derslerine hangi adresten katılabilirim?
2020-2021 Güz yarıyılında lisansüstü dersler uzaktan eğitim yöntemiyle verileceğinden, derslere http://edestek5.kocaeli.edu.tr/ internet adresinden bağlanabilirsiniz.

Tez aşamasındayım, Pandemi sebebiyle ek süre nasıl alabilirim?
Tez aşamasında olan ve kayıt yenileyen tüm tezli yüksek lisans ve doktora öğrencilerine YÖK Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin 35.maddesinin 8.fıkrasına göre, fbe@kocaeli.edu.tr adresinin konu kısmına öğrenci numarasını ve ad soyad yazarak Ek Süre Formu'nu mail atmaları durumunda 1 yarıyıl ek süre verilecektir.

Tez aşamasındayım, Bu dönem kayıt dondurdum, YÖK'ün verdiği ek süre hakkından yararlanabilir miyim?
Kayıt dondurduğunuz için sistemde pasif öğrenci olarak görünmektesiniz. Ek süre dilekçenizi kabul edebilmek için öncelikle kayıt dondurma iptali için yazı yazmanız ve ek süre talep etmeniz gerekmektedir. Bunun için fbe@kocaeli.edu.tr adresine konu kısmına öğrenci numarasını ve ad soyad yazarak içerik kısmında (kayıt dondurmanın iptal edilmesi ve ek süre verilmesi için gereğinin yapılması) şeklinde mail atmanız durumunda 1 yarıyıl ek süre verilecektir.